Kakšne so stopnje čistosti tantalove žice?

Dec 15, 2025

Pustite sporočilo

 

Kakšne so stopnje čistosti tantalove žice?​

Tantalova žica, znan tudi kotTa Žica, se proizvaja v določenih stopnjah čistosti, da ustreza zahtevam uporabe glede kemične čistosti, mehanske zmogljivosti in stroškov. Dve komercialno najpomembnejši vrsti staTantalova žica 99,95%inČista tantalova žica Ta manj kot ali enako 99,9 %.
Tantalova žica 99,95%​ označuje žico z vsebnostjo tantala najmanj 99,95 %, kar pomeni, da so skupne ravni nečistoč manjše ali enake 0,05 %. Ta izjemno visoka čistost je dosežena z naprednimi metodami rafiniranja, kot je nprconsko rafiniranje​ in več{0}}čiščenje prahu, odstranjevanje sledov kovin (Fe, Ni, W, Mo) in nekovinskih vključkov. Rezultat je žica z izjemno nizkimi ravnmi električno aktivnih ali katalitično aktivnih kontaminantov, zaradi česar je idealna za visokovakuumsko elektroniko, medicinske vsadke in vesoljske komponente, kjer lahko že najmanjše nečistoče povzročijo okvaro ali šum signala.
Čista tantalova žica Ta manj kot ali enako 99,9 %Zajema žice s čistostjo do 99,9 % tantala, kar ustreza ravnem nečistoč, manjšim ali enakim 0,1 %. Ta stopnja izpušča nekatere drage korake čiščenja in ohranja elemente v sledovih, ki na splošno ne poslabšajo delovanja v manj kritičnih okoljih. Široko se uporablja za strojno opremo za kemično obdelavo, kondenzatorje za splošno uporabo in nakit, kjer sta izjemna odpornost proti koroziji in biokompatibilnost še vedno potrebni, vendar ultra strog nadzor nečistoč ni bistven.
Oba razreda izhajata iz tantalovega prahu visoke čistosti, pridobljenega iz koncentratov rude. Izbira med njimi je uravnoteženauspešnost,-ki temelji na čistostiprotiekonomski vidiki. V nadzorovanih okoljih (npr. medicinske naprave za vsaditev),Tantalova žica 99,95%​ zagotavlja dolgoročno stabilnost in skladnost z zakonodajo. V industrijskih okoljih, kjer sta mehanska robustnost in odpornost proti koroziji pomembnejša od čistosti v sledovih,Čista tantalova žica Ta manj kot ali enako 99,9 %zagotavlja zanesljivo storitev po nižji ceni.
Ocena​
Vsebnost tantala​
Največ nečistoč​
Ključne značilnosti​
Tipične aplikacije​
Tantalova žica 99,95%
Večji ali enak 99,95 %
Manj ali enako 0,05 %
Ultra-nizka kontaminacija, odlične električne/biološke lastnosti
Medicinski vsadki, letalstvo, visokovakuumska elektronika
Čista tantalova žica Ta manj kot ali enako 99,9 %
Manj ali enako 99,9 %
Manj ali enako 0,1 %
Dobra odpornost proti koroziji, stroškovno učinkovita za industrijsko uporabo
Kemična obdelava, splošni kondenzatorji, nakit

 

Kakšen je razpon premera tantalove žice?​

Tantalova žicaje na voljo v širokirazpon premerazahvaljujoč odlični duktilnosti tantala, ki omogoča vlečenje v zelo majhne velikosti brez zloma. Običajno se premeri raztezajo odnekaj mikrometrov (µm)doveč milimetrov (mm), odvisno od predvidene uporabe in stopnje vhodnega materiala.
ZaTantalova žica 99,95%, običajni premeri za uporabo z visoko natančnostjo so0,01 mm do 1,0 mm. Izjemno tanke žice pod 0,01 mm (10 µm) se proizvajajo za mikroelektroniko, senzorske kable in specializirane medicinske šivalne materiale, kjer so natančne mere in površinska obdelava kritične. Te fine žice ohranjajo visoko čistost in gladko površino, ki je potrebna za preprečevanje motenj signala ali biološke reakcije.
Čista tantalova žica Ta manj kot ali enako 99,9 %​ se običajno dobavlja v premerih od0,05 mm do 3,0 mm, namenjen industrijskim komponentam, kot so grelni elementi peči, vzmeti ventilov in filamenti za mešanje kemičnih reaktorjev. Večji premeri se uporabljajo, kjer je potrebna mehanska trdnost pri visoki temperaturi ali koroziji, nekoliko višja toleranca nečistoč pa ne vpliva na zmogljivost.
Dosegljiv premer je odvisen od števila vlečnih prehodov, materiala matrice (diamant za fine velikosti) in vmesnih korakov žarjenja za obnovitev duktilnosti. Natančen nadzor tolerance premera (±0,001 mm za fine žice) zagotavlja dosledno električno upornost, mehansko obnašanje in združljivost z avtomatiziranimi postopki sestavljanja.
Razpon premera​
Tipične aplikacije​
Prednostna čistost​
0,005–0,01 mm (5–10 µm)
Mikroelektronika, senzorski kabli, fini medicinski šivi
Tantalova žica 99,95%
0,01–1,0 mm
Kondenzatorski kabli, vodniki srčnega spodbujevalnika, filamenti za vesoljska letala
99,95 % (natančnost), 99,9 % (manj kritično)
1,0–3,0 mm
Grelni elementi, vzmeti ventilov, reaktorska mešala
Čista tantalova žica Ta manj kot ali enako 99,9 %

 

Kako se tantalova žica primerja z drugimi kovinskimi žicami?​

V primerjavi z drugimi kovinskimi žicami (npr. volfram, molibden, platina, baker, nerjavno jeklo),Tantalova žica​ izstopa po svoji edinstveni kombinaciji lastnosti, ki jih oblikujejo njegove stopnje čistosti (Tantalova žica 99,95%, Čista tantalova žica Ta manj kot ali enako 99,9 %).
Tališče: Tantalova stopnja 3017 je višja od molibdena (2623 stopinj) in platine (1768 stopinj) ter daleč nad bakrom (1085 stopinj) in nerjavnim jeklom (~1400–1500 stopinj). Prekaša ga le volfram (3422 stopinj). Zaradi tega je tantalova žica boljša za aplikacije pri ultra visokih temperaturah.
Odpornost proti koroziji: Tantal tvori stabilno plast Ta₂O₅, kar mu daje izjemno odpornost na kisline (HCl, H₂SO₄, HNO₃) in alkalije-veliko boljšo od nerjavečega jekla in bakra ter primerljivo s platino. Volfram je odporen na številne kisline, vendar ga lahko napadejo močne alkalije pri visokih temperaturah.
Biokompatibilnost: Tantal je netoksičen in se oseointegrira s kostmi; platina je tudi biokompatibilna, vendar veliko dražja. Baker in nerjavno jeklo lahko povzročita toksičnost ali alergijske reakcije.
Električna prevodnost: Prevodnost tantala (~10 % bakra) je nižja od prevodnosti bakra in aluminija, vendar primerna za visokotemperaturna vezja; prevodnost volframa je slabša (~30% bakra).
Mehanska duktilnost: Tantal je zelo duktilen, kar omogoča vlečenje fine žice; volfram je krhek pri sobni temperaturi, zaradi česar je izdelava finih{0}}žic težja.
Stroški: Tantalova žica je dražja od bakra in nerjavečega jekla, manjša od platine in primerljiva z volframom visoke čistosti.Tantalova žica 99,95%​ nosi premijo za kritične aplikacije, medtem koČista tantalova žica Ta manj kot ali enako 99,9 %ponuja možnost srednjega cenovnega razreda.
Lastnina​
Tantalova žica(99,95 %/ manj kot ali enako 99,9 %)
Volframova žica​
Platinasta žica​
Bakrena žica​
Žica iz nerjavečega jekla​
Tališče (stopnja)
3017
3422
1768
1085
~1400–1500
Odpornost na kisline
Odlično
Dobro
Odlično
Ubogi
Slabo–zmerno
Biokompatibilnost
Odlično
Slabo–zmerno
Odlično
Ubogi
Ubogi
Prevodnost
~10% Cu
~30% Cu
~16% Cu
100 % Cu (izhodišče)
~3% Cu
Duktilnost (fina žica)
visoko
Nizka (krhka RT)
Zmerno
visoko
Zmerno–visoko
Relativni stroški
Visoko–zelo visoko
visoko
Zelo visoko
Nizka
Nizka–Zmerna
 
Pogosta vprašanja o tantalovi žici

Profesionalno prilagojena tantalova žica s premerom 0,1–5 mm s svetlo površino

9995 Pure Tantalum Wire
Capacitor grade tantalum wire For Sale
Capacitor grade tantalum wire Free Sample
Pure Tantalum Wire For Sale

V: Kakšna je združljivost tantalove žice s kemikalijami?
O: Odporen na večino kislin in alkalij, vendar ga napadata fluorovodikova kislina in kadeča se žveplova kislina.

V: Kako rezati in oblikovati tantalovo žico?
O: Uporabite natančna orodja, EDM ali lasersko rezanje; izogibajte se prekomerni sili, da preprečite nastanek razpok pri utrjevanju.

V: Kakšna je toplotna stabilnost tantalove žice?
O: Ostaja stabilen do ~3000 stopinj v vakuumu/inertnem plinu, minimalna sprememba lastnosti s temperaturo.

V: Zakaj je tantalova žica primerna za uporabo z visoko natančnostjo?
O: Dosledne dimenzije, odlična površinska obdelava in stabilne mehanske lastnosti.

V: Kakšni so tržni trendi za tantalovo žico?
O: Naraščajoče povpraševanje po elektroniki, medicinskih napravah in vesolju; poganjajo potrebe po miniaturizaciji in zanesljivosti.

V: Kako preprečiti oksidacijo tantalove žice med obdelavo?
O: Med segrevanjem in varjenjem uporabljajte inertno atmosfero ali vakuum.

V: Kakšni so stroški pri nakupu tantalove žice?
O: Stopnja čistosti, premer, količina, dobavitelj in tržna cena tantala.

V: Katere ključne parametre je treba preveriti pred nakupom tantalove žice?
O: Čistost, toleranca premera, natezna trdnost, kakovost površine in skladnost z ustreznimi standardi.

V: Katere novosti obstajajo v tehnologiji izdelave tantalove žice?
O: Izboljšano neprekinjeno vlečenje, čistejša prašna metalurgija in aditivne proizvodne metode.

V: Kakšen je vpliv proizvodnje tantalove žice na okolje?
O: Vplivi rudarjenja; vendar pa recikliranje zmanjša količino odpadkov in porabo energije v proizvodnji.

V: Kako tantalova žica prispeva k zanesljivosti elektronskih komponent?
O: Njegova stabilnost in odpornost proti koroziji zagotavljata dolgo življenjsko dobo in dosledno delovanje kondenzatorjev in senzorjev.

V: Kako se tantalova žica obnese v vakuumu in zraku?
O: odlično deluje v vakuumu; v zraku tvori zaščitni oksid nad ~200 stopinj, kar omejuje nadaljnjo oksidacijo.

 

Obiskhttps://www.zhenanmetal.comče želite izvedeti več o izdelku. Če želite izvedeti več o ceni izdelka ali se zanimate za nakup, pošljite e-pošto na info@zaferroalloy.com. Odgovorili vam bomo takoj, ko bomo videli vaše sporočilo.

Zagotovite si ponudbo še danes

Customized 99.95% Pure Melting Tantalum crucible from ZhenAn

kdo nas izbere?

 

Storitve OEM
Zagotavljamo prilagojene storitve za izpolnjevanje zahtev strank.
Prilagajanje izdelka
Razpon velikosti: podprto prilagajanje
Žice iz čiste kovine različnih velikosti je mogoče prilagoditi posebnim potrebam.
Prilagajanje nalepk
Oznake po meri so na voljo za blagovno znamko izdelkov.
Prilagajanje embalaže
Več možnosti pakiranja glede na zahteve kupca.

rešitev na enem mestu

strokovna ekipa

visoke kakovosti